Get Connected
  • facebook
  • twitter
  • Sign In
  • Classifieds
  • Sections
Print

Prep baseball — Class AA all-state lists

Class AA all-state teams

The 2014 Class AA All-State Baseball Team, as voted on by the West Virginia Sports Writers Association.

First team

P — Tristan Fields, Herbert Hoover, Sr.

P —Bailey Mohr, Fairmont Senior, Sr.

P — Josh Zeboskey, Wyoming East, Sr.

C — Colton Bonnett, Robert C. Byrd, Sr.

IF — Wyatt Adkins, Independence, Sr.

IF — Devon Crews, Ravenswood, Sr.

IF — Austin Cordell, PikeView, Sr.

IF — Jacob Fisher, Sissonville, So.

OF — Austin Norman, Fairmont Senior, Sr. (captain)

OF — Dylan Frye, Ritchie County, Sr.

OF — Cody Stiltner, Wayne, So.

UTIL — Vincent Haddox, Oak Glen, Sr.

UTIL — Noah Frampton, Poca, Jr.

UTIL — Christian Hedinger, Wyoming East, Sr.

UTIL — Tyler Skidmore, Bridgeport, Sr.

Second team

P — Sam Aloi, Bridgeport, Jr.

P — Trey Dalton, Chapmanville, Jr.

P — Brian Sexton, Independence, Sr.

C — Dominic Walker, Sissonville, Sr.

IF — William Copley, Chapmanville, Sr. (captain)

IF — Johnny Kesling, Fairmont Senior, Sr.

IF — Joe Larocca, Bridgeport, Jr.

IF — Heath Burgess, Ravenswood, Sr.

OF — Shaun Dotson, Herbert Hoover, Sr.

OF — Anthony Bonamico, Bridgeport, Sr.

OF — Jake Payne, Poca, Sr.

UTIL — Cody Bowen, Herbert Hoover, Sr.

UTIL — Tristan Thompson, Chapmanville, Jr.

UTIL — Andrew Hughart, Independence, Jr.

UTIL — Hunter White, Herbert Hoover, Sr.

Special mention

Eli Kucherawy, Roane County; Dalton Holcomb, Clay County; A.C. Caldera, Bridgeport; Al Johnson, Philip Barbour; Chuck McCloy, Grafton; Logan Smith, Bridgeport; Jaylen Bartley, Liberty; Mikey Perry, Wayne; A.K. Snyder, Lincoln; Tanner Colley, Robert C. Byrd; Kodie Bowen, Wayne; Alex Swiger, Oak Glen; Keegun McCollough, North Marion; Jacob Bolander, East Fairmont; Brad Huffman, Independence; Mitch Viakely, Weir; Jake Lacek, Liberty-Raleigh; Austin Canada, Wyoming East; Hunter Moses, PikeView; Meechie Brown, Liberty-Raleigh; Jeremy McGinnis, Independence; Josh Landis, Sissonville; Will Larch, Weir; Zac Porter, Oak Glen; Caleb Spencer, Mingo Central; Brent Bigley, Chapmanville.

Honorable mention

Seth Cottrill, Ritchie County; Thomas Sturm, Ravenswood; Hunter Hamrick, Lincoln; Jonathan Kreyenbuhl, Liberty; Greg Smith, Bridgeport; Saige Cline, Philip Barbour; Hunter Fain, Bridgeport; Caden Wetzel, Robert C. Byrd; Tyler Weiss, East Fairmont; Travis Smith, North Marion; Todd Slone, Mingo Central. Dylan Keel, Liberty-Raleigh; Carter Shrewsbury, PikeView; Jordan Atkins, Liberty Raleigh; Caleb Brown, James Monroe; Drae Hutchens, Summers County; Breyer Morgan, Westside; Matt Chandler, Poca; Joel Ridenour, Herbert Hoover; Kenny Allen, Mingo Central; Nick Brumfield, Chapmanville.


Print

User Comments