Get Connected
  • facebook
  • twitter
  • Sign In
  • Classifieds
  • Sections
Print

West Virginia Junior Amateur — Tuesday’s results

At Sleepy Hollow Golf Club

Tuesday’s results

First round

Boys

Ages 12 and under

Sam White, Hurricane 37-43–80

Nathan Neville, Hurricane 42-44–86

Paxton Gordon, Hurricane 45-42–87

Deuce Vance, Huntington 49-55–104

13-14

Mason Williams, Bridgeport 35-36–71

Howie Peterson IV, Weirton 36-36–72

Josef Dransfeld, Huntington 35-37–72

Isaiah Zaccheo, Beckley 38-38–76

Andy Michael, Huntington 37-42–79

Isaac Prine, Parkersburg 42-39–81

Nathan DeTemple, Charleston 36-45–81

Caleb Cook, Oceana 43-41–84

Chance Shears, Elizabeth 41-44–85

Christian Boyd, Charles Town 42-43–85

Alexander Giatras, Charleston 40-46–86

Chad Allison, Winfield 42-44–86

Evan Cuomo, Follansbee 41-45–86

Luke Six, Hurricane 44-46–90

Jordan Nicely, Hurricane 55-61–116

15-16

Colin Bowles, Oceana 34-37–71

Alex Hamrick, Red House 39-37–76

Harry Basile, Charleston 38-39–77

Logan Lojszczyk, Follansbee 39-39–78

Owen Elliott, Hedgesville 37-41–78

Camden Moore, Spencer 39-40–79

Dylan Wojcik, Wheeling 39-41–80

Kyle Wensel, Wheeling 39-41–80

Marco Oliverio, Bridgeport 41-40–81

Michael Spitak, Wellsburg 40-41–81

Cole Moore, Spencer 40-42–82

Cameron Blakley, Charleston 44-39–83

David Scragg, Poca 41-42–83

Freddie Fitzsimmons, Wheeling 38-45–83

Christian Mckisic, Buckhannon 44-40–84

Drew Wells, Belmont 43-41–84

Zach Chapman, Culloden 41-44–85

Hutton Light, Barboursville 43-43–86

Logan Collins, Belington 45-41–86

Mason Mullens, Richwood 44-42–86

Rainel Lansang, Charleston 42-44–86

Mason Weese, Fairmont 40-47–87

Nicholas Casingal, Charleston 42-45–87

Adam Lambert, Hurricane 42-46–88

Chase Voithofer, Morgantown 43-45–88

Noah Mullens, Milton 47-43–90

William Roncaglione, Charleston 39-51–90

Taylor Giles, Charleston 48-44–92

Walter Warden, Delbarton 49-44–93

Cameron Dunmire, Hurricane 49-45–94

Quintin Shurow, Hurricane 48-47–95

Aaron Nolan, Hurricane WD-WD–WD

Hunter Bryan, Wheeling WD-WD–WD

17-18

Cole Hand, Wheeling 36-35–71

Austin Davis, Vienna 35-39–74

Travis Covert, Red House 36-38–74

Sterling Chafin, Madison 37-38–75

Christian Casingal, Charleston 39-37–76

Samuel Corns, Logan 37-39–76

Landon Perry, Shady Spring 41-36–77

Kyle Bird, Charleston 38-40–78

Matthew Nelson, Charleston 39-40–79

Aaron Persily, Charleston 42-39–81

Alex Schreckengost, Mineral Wells 43-38–81

Cale Wheeler, Morgantown 41-40–81

Garrett Bevins, Red Jacket 41-40–81

Tyler Hillyer, Princeton 41-40–81

Austin Williams, Bridgeport 41-41–82

David Coram, Wheeling 41-41–82

Chase Preston, Stollings 41-42–83

Samuel Romine, Martinsburg 40-43–83

Thomas Frazier, Huntington 40-43–83

Benjamin Collie, Washington 46-38–84

Evan Butcher, Madison 44-40–84

Justin Crouch, Hurricane 40-44–84

Andrew Green, Beaver 44-41–85

Cory Hoshor, Buffalo 46-39–85

Alston Spears, Spencer 40-46–86

Andrew Call, Charleston 42-44–86

James Snavley, Hurricane 46-40–86

Lucas Prine, Parkersburg 45-41–86

Luke Freeman, Philippi 40-46–86

Stephen Gretchen, Mcmechen 45-41–86

Steven Han, Charleston 44-42–86

Hunter Simmons, Spencer 46-41–87

Jed Powell, Scott Depot 49-43–92

Baley Beckwith, Man 47-47–94

Bailey Gordon, Hurricane 53-44–97

Zachary Price, Hurricane 51-46–97

Girls

10-14

Olivia Hart, Hurricane 51-45–96

15-18

Lauryn Davidson, Vienna 33-39–72

Adeena Shears, Elizabeth 36-41–77

Abigail Roberts, Parkersburg 41-45–86

Kylie Day, Proctorville 44-44–88

Bailey Frederick, Fairmont 43-48–91

Kelsey Allbright, Point Pleasant 44-50–94

Today’s tee times

8 a.m. — Hutton Light, Mason Mullens, Lucas Prine; Olivia Hart, Kylie Day, Kelsey Allbright

8:10 — Zach Chapman, Logan Collins, Stephen Gretchen, Rainel Lansang; Lauryn Davidson, Adeena Shears, Abigail Roberts, Bailey Frederick

8:20 — Christian Mckisic, Drew Wells, Andrew Green, Cory Hoshor; Sam White, Nathan Neville, Paxton Gordon, Deuce Vance

8:30 — Chase Preston, Evan Butcher, Benjamin Collie, Justin Crouch; Zachary Price, Bailey Gordon, Quintin Shurow, Baley Beckwith

8:40 — David Scragg, Samuel Romine, Freddie Fitzsimmons, Cameron Blakley; Cameron Dunmire, Walter Warden, Taylor Giles, Jed Powell

8:50 — David Coram, Cole Moore, Austin Williams, Thomas Frazier; William Roncaglione, Noah Mullens, Adam Lambert, Chase Voithofer

9 — Garrett Bevins, Aaron Persily, Alex Schreckengost, Cale Wheeler; Hunter Simmons, Mason Weese, Nicholas Casingal, Andrew Call

9:10 — Kyle Wensel, Tyler Hillyer, Michael Spitak, Marco Oliverio; Steven Han, James Snavely, Luke Freeman, Alston Spears

9:20 — Logan Lojszczyk, Camden Moore, Matthew Nelson, Dylan Wojcik; Chad Allison, Luke Six, Jordan Nicely

9:30 — Harry Basile, Landon Perry, Kyle Bird, Owen Elliott; Christian Boyd, Chance Shears, Alexander Giatras, Evan Cuomo

9:40 — Sterling Chafin, Christian Casingal, Samuel Corns, Alex Hamrick; Nathan DeTemple, Caleb Cook, Andy Michael, Isaac Prine

9:50 — Cole Hand, Colin Bowles, Austin Davis, Travis Covert; Mason Williams, Josef Dransfeld, Howie Peterson IV, Isaiah Zaccheo


Print

User Comments